wtorek, 22 kwietnia 2014

Gdzie na spacer? Park Julianowski

     Wiosna ogarnęła całą Łódź, zatem warto ruszyć cztery litery z przed komputera i wziąć dziewczynę na romantyczny spacer po parku. A gdzie na ten spacer? W Łodzi parków jest sporo, ja zapraszam dziś do Julianowskiego...


     Park Julianowski to tak naprawdę park im. Adama Mickiewicza i jest jednym z ładniejszych łódzkich miejsc. Park znajduje się w obrębie ulicy Zgierskiej, Słowińskiego, Jaworowej, Folwarcznej, alei Róż i ulicy Karłowicza. Nazwa parku wywodzi się od łódzkiego fabrykanta Juliusza Heinzela, który w latach 80tych XIX kupił teren parku na licytacji.


     Park ma powierzchnię około 46,5 ha, więc jest gdzie spacerować. W jego obrębie znajdują się między innymi dwa stawy oraz muszla koncertowa, gdzie w sezonie letnim odbywają różne koncerty, imprezy, między innymi słynna już Polówka (kino na świeżym powietrzu, jakby ktoś nie wiedział ;) ).


     Jeśli sam spacer po parku nie jest dla was wystarczająca rozrywką, to od 1 czerwca rusza cykl imprez Sjesta w Julianowskim, gdzie co tydzień będzie można zjeść, posłuchać muzyki, potańczyć, wypożyczyć gry planszowe lub po prostu leniuchować na kocyku lub leżaczku.


     Zatem komu miłe piękne widoki i zgrabne uda wyćwiczone spacerami, temu w drogę na spacer po pięknym mieście Łodzi :)


1 komentarz :

Będzie nam miło, jak podzielisz się swoimi uwagami :)